ریشه شیطان پرونده اخبار حوادث

ریشه: شیطان پرونده اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی مثل روز روشن است چه کسی می‌خواهد در کشور عزیزمان ایران مسئله ایجاد کند / وزیر خارجه ترکیه

وزیر امورخارجه ترکیه گفت که رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حال حمایت از معترضان ایرانی هستند و ترکیه مخالف مداخله‌های خارجی در کشور عزیزمان ایر

مثل روز روشن است چه کسی می‌خواهد در کشور عزیزمان ایران مسئله ایجاد کند / وزیر خارجه ترکیه

وزیر خارجه ترکیه: مثل روز روشن است چه کسی می خواهد در کشور عزیزمان ایران مسئله ایجاد کند

عبارات مهم : ایران

وزیر امورخارجه ترکیه گفت که مدیر جمهور آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حال حمایت از معترضان ایرانی هستند و ترکیه مخالف مداخله های خارجی در کشور عزیزمان ایران است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سی ان ان ترک، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به پشتیبانی های بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا از معترضان در کشور عزیزمان ایران تاکید کرد که آنکارا با دخالت خارجی در امور کشور عزیزمان ایران مخالف است.

وی در ادامه با اشاره به اعتراض های اخیر در کشورمان تصریح کرد: ما با هرگونه مداخله در کشور عزیزمان ایران مخالفیم چراکه این، یک مسئله داخلی هست. امیدواریم که آرامش هرچه سریعتر به کشور عزیزمان ایران بازگردد.

چاووش اوغلو همچنین به درخواست واشنگتن جهت تشکیل نشست فوری شورای امنیت شرکت ملل راجع به کشور عزیزمان ایران پرداخت و گفت: ترامپ تنها به علت رویکرد ضد ایرانی اش این درخواست را مطرح کرده هست، درحالی که این مسئله هیچ گونه ابعاد بین المللی ندارد و تلاش ترامپ نیز نتیجه ای نخواهد داشت.

وی تاکید کرد که دولت کنونی کشور عزیزمان ایران به وسیله مردم این کشور و از طریق انتخابات روی کار آمده است و کشورها هنگام انتقاد از پایتخت کشور عزیزمان ایران باید از سیاست های دوگانه پرهیز کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ترکیه افزود: مثل روز روشن است که چه کسی می خواهد در کشور عزیزمان ایران مسئله ایجاد کند. اگر قرار باشد تغییری ایجاد شود باید از طریق انتخابات باشد. در این میان، بیانیه حسن روحانی مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران در حمایت از اعتراض مسالمت آمیز بسیار حائز اهمیت بود.

چاووش اوغلو علاوه بر این جزئیاتی راجع به گفت وگو با محمد جواد ظریف همتای ایرانی اش ارائه داد و گفت که وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران تاکید کرده است که اعتراضات در این کشور آن طور که رسانه ها می گویند گسترده نیست و شبیه به ناآرامی های ترکیه موسوم به پارک گزی است که ابتدا در اعتراض به مباحث زیست محیطی شروع ولی به سرعت با وقوع درگیری میان پلیس و معترضان تبدیل به اغتشاش های ضد دولتی و خشونت در سراسر این کشور شد.

وزارت امور خارجه ترکیه پیش از این نیز در تصویر العمل به اعتراض های روزهای اخیر در کشور عزیزمان ایران بیانیه ای منتشر و ابراز امیدواری کرد که هر چه سریعتر آرامش در کشور عزیزمان ایران برقرار شود.

دستگاه دیپلماسی ترکیه همچنین تصریح کرد: آنکارا راجع به گزارشات مربوط به اعتراض ها در کشور عزیزمان ایران که از روز 28 دسامبر 2017 شروع شده است و در آن افرادی کشته و ساختمان های عمومی تخریب شده است اند، دلواپس هست. ما امیدواریم که درک یکسان و آرامش هر چه سریعتر در این کشور حاصل شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: کشور عزیزمان ایران کشور دوست و برادر ترکیه است که نشان دهنده اهمیت بسیار بالای حفظ صلح و ثبات اجتماعی است.

وزارت امور خارجه ترکیه در ادامه تاکید کرد که لفاظی های وسوسه برانگیز و مداخلات خارجی در ناآرامی های اخیر کشور عزیزمان ایران باید متوقف شود.

به گزارش ایسنا، در روزهای اخیر عده ای از مردم کشورمان در بعضی از شهرها دست به اعتراضاتی زده اند که در پاره ای از موارد به تخریب اموال عمومی و تلفات انسانی منجر شده است است.

مثل روز روشن است چه کسی می‌خواهد در کشور عزیزمان ایران مسئله ایجاد کند / وزیر خارجه ترکیه

واژه های کلیدی: ایران | ترکیه | خارجی | اعتراض | ایرانی | اعتراضات | وزیر امورخارجه | وزیر امور خارجه | وزارت امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs